Dřevěné výplně zábradlí

Při vícepodlažních domech je nutné počítat se schodištěm, které se stává velmi důležitou součástí domu. O výběru toho správného schodiště rozhoduje několik faktorů. Především je to bezpečnost a pohodlí. V neposlední řadě však také vzhled.

Nabízíme vám hned několik typů schodišť, například klasická zadlabaná či sedlová, přímá, lomená, oblouková či vřetenová. Je pouze na vás jaký typ si vyberete, podle vašeho vkusu či prostoru, který v domě máte.

Když se pevně rozhodnete pro některý typ, přichází další důležitá otázka. Jaké zvolit zábradlí? Ačkoliv se zdá, že by měl o zábradlí rozhodovat především váš vkus, i zde je na místě bezpečnost. Existuje doporučená technická norma pro zábradlí u schodišť, kterou doporučujeme dodržet zvláště v případech, kdy jste zodpovědní za schodiště a používáte ho nejen vy, ale například i ostatní nájemníci domu. Norma ČSN 743305 s názvem Ochranná zábradlí není závazná, pokud její dodržení nestanovují právní předpisy, jako např. při projektování a schvalování průmyslových objektů s ochrannými zábradlími.

Počítání vzdáleností však můžete nechat na nás, protože vám s tím ochotně pomůžeme přesně tak, abychom co nejlépe splnili veškeré vaše požadavky. Vy se tedy můžete věnovat pouze tomu, jakou výplň zvolit.

Nabízíme vám několik desítek dřevěných výplní a nechybí ani kombinace s nerezem. V celodřevěných jsou na výběr klasické jednoduché výplně bez zdobení oblé i hranaté, nebo více či méně zdobené, které jsou velmi oblíbené. V kombinovaných nabízíme rovněž zdobené výplně a záleží čistě na vašem přání, zda bude převažovat nerez či dřevo. Samozřejmě nabízíme i čistě nerezové zábradlí bez dřevěných prvků.

Pokud máte malé děti, doporučujeme zvolit výplně svislé, nikoliv tak, aby je dítě mohlo použít jako žebřík.

Kromě těchto klasických sloupkovitých výplní můžeme zhotovit také skleněné v kombinaci s nerezem či dřevem. Moderní jsou také nerezová lanka hodící se převážně do novostaveb.

Variant je mnoho a záleží pouze na vás, pro jakou se rozhodnete. Rovněž jsme schopni vyrobit výplně přesně podle individuálních představ zákazníka.

Mám zájem o zábradlí

Vzorník

Vzorník dřevěných výplní, nejoblíbenější: V4, V6 a V8
Vzorník zdobenějších dřevěných výplní Vzorník kombinovaných výplní (dřevo/nerez), nejoblíbenější: N29 (v průměru 18 mm), N24 a N28