Madla zábradlí

Po výběru správného typu schodiště je neméně důležité vybrat k němu vhodné zábradlí. Stejně jako nabízíme nepřeberné množství variant typů schodišť, máme v nabídce i spousty druhů zábradlí.

K čemu přihlížet?

U výběru zábradlí rozhoduje především estetická stránka. Zábradlí můžete mít celodřevěné, kovové nebo ho kombinovat s nerezovými či skleněnými prvky. Druhá důležitá věc, ke které je třeba přihlížet, je bezpečnost, protože k úrazům na schodišti dochází v domě nejčastěji.

Máte-li menší děti, myslete i na ně a popřemýšlejte nad přídavnými dětskými madly, které jim ulehčí výšlap do schodů. A nezapomínejme také na leváky, kteří nahoru po schodech raději vystupují s přidržováním na druhé straně.

Na co si dát pozor?

Podle technické normy existuje hned několik důležitých doporučení, které není dobré podcenit. Kromě výšky zábradlí a jeho doporučených zaoblených tvarů bychom neměli zapomínat na madla u stěn. Ideální pro zajištění bezpečnosti je madlo, které není hranaté či s výstupky, ale zaoblené a zároveň je zabezpečeno proti klouzání ruky. Toho lze jednoduše docílit pomocí oblých výčnělků. Důležité je, aby jednotlivé části při změně sklonu hladce navazovaly a madlo by mělo být vždy ukončeno, nejlépe tak, aby se za ně dalo rukou zachytit.

Tvar je jen na vás

Co se týká typa madla, nabízíme jich hned několik, oblíbená jsou kulatá, která nabízíme v několika průměrech. Velmi pěkný efekt mohou zajistit zaoblená madla, která jsou různě tvarovaná a navíc zabraňují podklouznutí rukou. V neposlední řadě jsou žádaná i hranatá madla, ovšem i ta jsou lehce zaoblena tak, aby byla zajištěna vaše bezpečnost.

Při výrobě pracujeme s materiály nejvyšší jakosti, ať už to jsou tradiční dřeviny jako bud, dub, smrk, nebo borovice, tak i další exotické dřeviny. Více na to téma si můžete přečíst na stránkce Dřevěné materiály používané při výrobě zábradlí. Každý díl vašeho schodiště podrobujeme přísným testům. Při instalaci dbáme na to, aby madla byla připevněna kvalitně a zaručeně bezpečně.

Mám zájem o zábradlí

Vzorník

Rozlisujeme kulatá a hranatá. Kulatá jsou vhodná při výběru schodiště se zábradlím s nerezovými pruty, např. kulaté madlo M5 a M6 , které se kotví pomocí nerezových držáků na zeď nebo hranaté např. M1-M3 kotveno pomocí dřevěných distančních válečků.