Dřevěná zábradlí na schodiště

Při výběru schodiště hraje důležitou roli kromě bezpečnosti a pohodlí také vzhled. Ten lze ovlivnit i malými detaily na zábradlích, sloupcích či madlech.


Naše společnost také vedle široké nabídky dřevěných schodišť nabízí s tím související paletu originálních dřevěných zábradlí vlastní výroby. Včetně jednotlivých komponent, které je možno zakoupit i samostatně, o tom však více na jednotlivých podkategoriích.

Vybrat vhodné zábradlí je stejně důležité, jako v případě schodiště, vhledem k tomu že se jedná o rozhodnutí na spoustu let dopředu, je dobré si dát na výběru záležet a vybrat to správné. Velice rádi vám tuto práci ulehčíme a pomůžeme vám zvolit to nejvhodnější řešení právě pro vás. Při výběru vhodného zábradlí pro vaše schody si v naší nabídce můžete zvolit, jak celodřevěné zábradlí, tak případně dřevěné zábradlí v kombinaci s dalšími materiály, jako jsou nerez a sklo. V poslední době jsou velice oblíbená zábradlí s lankovou výplní, která v kombinaci se dřevem vypadá skvěle.

Když se řekne dřevěné zábradlí, většina lidí si nejspíš představí pouze interiérové zábradlí (vnitřní zábradlí), nicméně při správné povrchové úpravě ho lze naprosto s klidem použít i jako venkovní, neboli exteriérové. Taková zábradlí pak mají široké využití, například venkovní schodiště, zahrada, terasa, nebo balkon. Naopak v případě lodžie není úplně obvyklé použít dřevěné zábradlí, zde se spíše používají jiné materiály. Nicméně vyrobit je možné cokoliv.

Pokud chcete načerpat inspiraci ohledně zábradlí na schodiště, nebo se prostě jen podívat, prohlédněte si naši fotogalerii, kde nalezete námi realizované schodiště a zábradlí. Pokud vás zajímá cena, prohlédnout si můžete také ceník. Zde však v současnosti naleznete pouze ceny kompletních zakázek, pokud by vás zajímala konkrétní cena zábradlí, které vás zaujalo, můžete nás kontaktovat, rádi vám sdělíme jak cenu, tak i další podrobnosti.

Volba správného materiálu

Pokud se rozhodnete pro celodřevěné zábradlí, či kombinaci dřeva a skla, nebo nerezu, rozhodně nepodceňujte volbu materiálu a kromě vkusu dbejte také na kvalitu dřeva. Měkké dřeviny jsou samozřejmě levnější, jako například smrk či borovice. Bohužel však hrozí vyšší riziko oděru a s tím spojenou menší trvanlivost. Proto je lepší nechat zábradlí zhotovit z tvrdšího dřeva.

Pokud je pro vás rozhodující cena, je ji možné snížit, kombinací dřevin, bez výrazného snížení trvanlivosti. Rozhodně se nemusíte bát odlišného odstínu, jednotlivých materiálů, vzhledem k tomu, že schodiště lze barevně tónovat pomocí moření.

Stále více oblíbené je však kombinovat dřevo s nerezem či sklem. Fantazii se meze nekladou. Vznikají tak jedinečná schodiště přesně podle vašeho přání, nadčasová a působící vzdušně.

Více informací se dozvíte v sekci Materiál.

Výplně zábradlí ze dřeva

V nabídce máme několik desítek celodřevěných výplní zábradlí. Od jednoduchých a klasických bez zdobení, oblé i hranaté, po více či méně zdobené. Dále nabízíme kombinované výplně s nerezem či sklem nebo pouze kovové, tvořené silnými bytelnými tyčkami, i moderní nerezová lanka.

Vzorník výplní si prohlédněte v sekci Výplně.

Kované výplně zábradlí

Kromě dřevěných výplní zábradlí či kombinací dřevo nerez nabízíme také kované výplně zábradlí.

Více informací naleznete v samostatné sekci Kované výplně.

Sloupky

Dalším důležitým prvkem schodiště jsou sloupky. Vyrábíme ploché, zaoblené i hranaté sloupky. Právě těmi můžete skloubit celý design schodiště, které je kombinované jak tvary, tak materiály. U výroby dřevěných sloupků je propracováváme do nejmenšího detailu, tak abyste byli s výsledkem spokojeni.

Pro více informací a vzorník se podívejte do sekce Sloupky.

Madla

Kromě samotného zábradlí jsou velmi důležitá i madla, která doporučujeme přidat i na tu stranu schodiště, která je u zdi. Je vždy příjemnější se opřít o madlo než o zeď, na které se tak po čase vytvoří stopy po rukou. Stejně jako sloupky i madel nabízíme velké množství. Dřevěné, nerezové či kombinované. Velmi oblíbené kombinace jsou s nerezovým ukončením.

Vzorník a další informace se dozvíte v sekci Madla.

Bezpečnostní prvky

Obzvlášť pro nejmladší členy domácnosti se může stát schodiště místem úrazu. Pomáháme takovým situacem předcházet pomocí instalace bezpečnostních prvků jako jsou dětská vrátka, madla či lišty.

Více informací naleznete v samostatné sekci Bezpečnostní prvky.

Doplňky

Najdete u nás i ostatní doplňky, které používáme při výrobě i montování schodišť a zábradlí. Šroubky, matky či jiná příslušenství. Neváhejte nás kontaktovat, pokud budete cokoliv potřebovat.

Více informací naleznete v samostatné sekci Doplňky.

Zábradlí pro balkóny a francouzská okna

Vyrábíme nejen interiérová zábradlí ke schodištím ale také zábradlí exteriérová, vhodná například pro balkóny, terasy či francouzská okna.

Více informací naleznete v samostatné sekci Zábradlí pro balkóny a francouzská okna.

Kontaktní formulář