Bezpečnostní prvky na schodiště

Při volbě optimálního schodiště do vašeho interiéru je nutné brát ohled na různé faktory, z nichž jedním z nejdůležitějších je bezesporu jejich bezpečnost.

Přestože všechna naše schodiště a zábradlí splňují základní bezpečnostní požadavky, v určitých situacích je potřeba klást na bezpečnost schodišť silnější důraz. To platí například tehdy, pokud se ve vašem domě častěji pohybují děti, a vy si přejete mít maximální jistotu, že instalujete opravdu bezpečné schody a neméně bezpečné zábradlí. Taková schodiště totiž vyžadují speciální úpravy, které minimalizují ohrožení zdraví dětí.

Dětská vrátka

Výborným bezpečnostním opatřením jsou dětská vrátka. Ta fungují jako zábrana, díky níž děti či psi nebudou moci na schodiště libovolně vstupovat, což předchází jejich pádu. V současnosti dětská vrátka vyrábíme ve dvou provedeních, a to prostším „EKO“ a ozdobnějším „LUX“. Na variantu „EKO“ používáme jednodušší výplň, která je však odlišná od designu schodiště či galerie. Pokud preferujete zachování stylu schodiště, pak spíše oceníte provedení „LUX“, u nějž je výplň shodná s výplní schodiště nebo designem galerie. Záleží pouze na vás, ke které z nich se přikloníte.

Dětské lišty

Mezi možné zábrany na schody dále patří dětské lišty. Tyto lišty se instalují na schodiště, u nichž hrozí propadnutí dítěte mezi jednotlivými stupnicemi. Maximální limit pro bezpečnou vzdálenost mezery mezi stupni je totiž omezena na 120 mm a díky lištám tak limit schody splní.

Dětská madla

Pro ještě vyšší jistotu doporučujeme nainstalovat také dětské madlo, které má užší průměr než madla běžná a slouží dětem k bezpečnějšímu pohybu na schodišti. Vzhledem k upravené výšce madla – pohybuje se okolo 600 mm – a menšímu průměru je pro děti snadné jej při pohybu uchopit a bezpečně se po schodišti přemisťovat.

Protiskluzný lak

Používáme certifikované laky, které chrání nejen dřevěné schody, ale také vás. Díky svému speciálnímu složení je lak protiskluzný, a proto se nemusí bát, že byste se na svém schodišti cítili jako na kluzišti.

Mám zájem o bezpečnostní prvky

Reference

Dětská vrátka v kombinace dřevo nerez (provedení „LUX)“
Dětská bezpečnostní vrátka (provedení „LUX“) Dětská vrátka se stejnými sloupky jako na galerii a zábradlí (provedení „LUX“) Dětská vrátká s nerezovými sloupky (provedení „LUX“)
Dřevěná dětská vrátka (provedení „EKO“) Dřevěná dětská vrátka, vstup z galerie (provedení „EKO“) Dřevěná dětská vrátka, v budoucnu jednoduše odmontovatelná (provedení „EKO“)
Dřevěná dětská vrátka, vstup z galerie (provedení „EKO“) Dřevěná dětská vrátka, vstup na schodiště (provedení „EKO“) Bezpečnostní dětská vrátka se západkou (provedení „EKO“)
Dětské lišty pod stupnicemi Dřevěné dětské lišty pod stupnicemi Nerezové dětské lišty pod stupnicemi