Zadlabávané (bočnicové) schodiště

Co je vlastně klasické zadlabané schodiště? Rozdíl oproti ostatním je ten, že nosným prvkem schodů jsou schodnice, do kterých jsou jednotlivé schody zadlabané přibližně do poloviny hloubky samotných schodnic. Často se jím také bočnicové schodiště, chtece-li bočnicové schody. Sedlové schodiště se od nich liší, tím, že mají schodnice upevněné na bočnici.

Zadlabávané schody se vyrábějí buď otevřené (bez podstupnice), nebo uzavřené (s podstupnicemi). Klientům obykle doporučujeme kvůli lepší bezpečnosti spíše druhou variantu. V tomto případě jsou podstupnice vsazené přímo do stupnic. Na druhou stranu výhodou otvřeného zadlabaného schodiště je, že působí velice vzdušně a propouští skrz světlo.

Hlavním propojovacím prvkem jednotlivých dílů schodiště jsou sloupky zábradlí. Samotné výplně zábradlí jsou pak zapuštěné do bočnic a nahoře pak do madla.

Velkou výhodou tohoto typu schodiště je jejich ukotvenost. Přesnost, se kterou jsou vyráběna, vám zaručí, že jednotlivé schody nebudou nijak vrzat. Při výrobě prochází každá část schodiště kontrolou, abychom vám zaručili maximální kvalitu a spokojenost.

I přesto, že se bočnicové schodiště nejčastěji kombinují s celodřevěným zábradlím, není žádný problém použít i další materiály. Obvyklou kombinací je v případě zábradlí varianta dřevo a nerez, případně dřevo a sklo.

Záleží čistě na vašem přání, které se vždy pokusíme splnit do puntíku. Rádi vám samozřejmě s výběrem poradíme, od toho jsme tady. Vaše spokojenost je pro nás skvělou odměnou.

Více o průběhu samotné výroby schodiště a co vše co tento proces obnáší, od návrhu, až po samotnou realizaci.

Orientační ceník

Náhled Popis Orientační cena
Dřevěné 2x lomené zadlabávané schodiště (včetně dopravy i montáže)
Více informací o realizaci
od 63 000,- Kč
Dřevěné 2x lomené schodiště s podestou v kombinaci s nerezem (včetně dopravy i montáže)
Více informací o realizaci
od 113 000,- Kč
Dřevěné 2x lomené zadlabávané schodiště s nerezovým zábradlím (včetně dopravy i montáže)
Více informací o realizaci
od 85 700,- Kč
Mám zájem o schodiště

Reference