Sedlové schodiště (schody)

U vícepodlažních domů je neodmyslitelnou a velmi důležitou součástí vašeho domu samozřejmě schodiště. Při rozhodování jaké schodiště je to pravé do vašeho interiéru je kromě estetické stránky taky třeba zvážit bezpečnost a pohodlí.

My vám nabízíme vše v jednom. U nás se snoubí kvalita a styl. Při výběru typu schodiště máme pro vás hned několik variant. Jednou z nich je například sedlové schodiště. Tento typ patří mezi klasická schodiště. Nosným prvkem jsou vyřezávané schodnice, neboli bočnice a na ně jsou připevněné stupnice shora. Na rozdíl od zadlabávaného schodiště, kdy jsou schodnice uchyceni do bočnice z boku.

Sedlový typ schodiště je velmi oblíbený, protože se hodí jak do starších interiérů, tak do novostaveb, protože osazení je nápadné a stylové. Velice pěkně vypadá, když jednotlivé stupnice o kousek přesahují přes schodnice, zvláště s více otevřeným zábradlím, které opět lze kombinovat i s nerezovými či skleněnými materiály.

Sedlové schody je možné mít otevřené i uzavřené. Pokud se rozhodnete pro uzavřené, zasazují se podstupnice přímo do stupnic. Použití podstupnic je vhodné, zvláště pokud máte pod schodištěm úložný prostor nebo je schodiště ve velké místnosti a mělo by působit masivně, ale otevřené schodiště naproti tomu působí vzdušným dojmem a propouští světlo.

Schodiště vyrábíme přímo na zakázku, a proto není problém vyhovět jakémukoliv přání zákazníka. Nabízíme vám širokou škálu materiálů, které lze použít a dokonce můžete i jednotlivé dřeviny kombinovat. Samotné stupnice je samozřejmě možné zaoblit.

Dokonce je možné i tvary kombinovat, například tak, že zachováte hrany na samotných schodech, ale zábradlí necháte zhotovit z oblých tvarů. Je možné však doplnit schodiště vrátky, aby se tak předešlo tomu, že vaše děti se na schodiště dostanou v nepozorovanou chvíli.

Vše záleží pouze na vašem přání a dispozicích. My uděláme co nejvíce pro to, abyste byli spokojení.

Více o průběhu samotné výroby schodiště a co vše je před tím potřeba udělat.

Orientační ceník

Náhled Popis Orientační cena
Dřevěné sedlové schodiště v kombinaci s nerezovým zábradlím (včetně dopravy i montáže)
Více informací o realizaci
od 115 500,- Kč
Mám zájem o schodiště

Reference