Rovná schodiště

Když vybíráte schodiště, je nutné vzít v úvahu hned několik rozhodujících faktorů. Mezi hlavními je dispoziční řešení vašeho interiéru, které je velmi důležité. Podle toho se můžete rozhodnout pro vhodný typ schodiště. Velmi často zákazníci volí klasické přímé schodiště.

Druhým rozhodujícím faktorem je pohodlí a bezpečnost. Přímé schody splňují nejvyšší očekávání z hlediska bezpečnosti, protože se nijak nezužují, jednotlivé schody jsou stejně široké na vnitřní i vnější straně a tak poskytují dostatečnou jistotu.

Jako poslední, ale neméně důležitý, je samotný vzhled a váš vkus. Výhodou přímých schodišť je variabilita jejich finální podoby. Můžete si vybrat z několika typů technik a pracujeme s širokou škálou materiálů.

Výhodou je variabilita

Přímá schodiště mohou být samozřejmě uzavřená i otevřená. Kvůli bezpečnosti vám doporučujeme volit spíše uzavřená, zvláště pokud budou schodiště užívat i malé děti. Naopak otevřené schodiště působí vzdušně, zvláště pak v kombinaci s nerezovým zábradlím.

Dále si můžete vybrat podle typu, tedy zdali budou vaše schody zadlabávané či sedlové. U zadlabávaných jsou nosným prvkem schodnice, do kterých jsou jednotlivé schody zadlabané přibližně do 11 mm hloubky samotných schodnic, na rozdíl u sedlových jsou stupnice připevněny shora.

Velice populární variantou jsou v tomoto případě obklady betonového, či ocelového schodiště. Tato možnost se využívá zejména při rekonstrukcích starších schodišť, nicméně naleznout je můžete i v mnoha novostavbách.

Ačkoliv se může zdát, že přímá schodiště jsou obyčejná a jednoduchá, není tomu tak. Tento typ scbhodiště nabízí nekonečné množství variant. Kromě široké nabídky dřevin, ze kterých je možné ho vytvořit, jspou zde zábradlí od jednoduchých, až po vyřezáváná, která zajistí jedinečný vzhled celku.

V zásadě vše závisí jen na vaší fantazii a požadavcích. Zvolit můžete z celodřevěného zábradlí včetně sloupků, výplní i madel, nebo kombinovat dřevo s nerezem či sklem. Výhodou přímého schodiště je tedy klasický vzhled, který nijak nenarušuje design vašeho domu a naopak variabilita, protože si schodiště vytvoříte přesně podle vašich představ.

Více o průběhu samotné výroby schodiště a co vše je před tím potřeba udělat.

Orientační ceník

Náhled Popis Orientační cena
Dřevěné přímé schody včetně zábradlí
Více informací o realizaci
od 47 000,- Kč
Dřevěné rovné schodiště včetně zábradlí(včetně dopravy i montáže)
Více informací o realizaci
od 69 400,- Kč
Dřevěné přímé schody (doprava, montáž ani zábradlí nejsou zahrnuty v ceně)
Více informací o realizaci
od 104 300,- Kč
Mám zájem o schodiště

Reference