Oblouková (točitá) schodiště

Velmi oblíbená schodiště z naší nabídky jsou schodiště obloukové, jinak nazývané točité. Zhotovit lze jak verzi pravotočivou, tak levotočivou.

Kdy se rozhodnout pro točité schodiště?

Oblouková schodiště (známá také pod názvem točitá schodiště) jsou vhodné zvláště, když chcete konec stočit do jiného místa, než kam by zasahovalo schodiště přímé. Je ideální volbou, pokud chcete uspořit místo, ale přitom se pohodlně pohybovat mezi jednotlivými patry. Lze ho přizpůsobit do každého prostoru. Točité schody můžete mít, i v případě, že máte z jedné strany zeď, ale samozřejmě ho lze umístit i samonosně, volně do prostoru.

Vhodné do každého prostoru

Oblouková schodiště jsou velmi elegantní. Hodí se do každého interiéru, ať už do roubené chalupy či moderní novostavby. Výhoda je také v tom, že oblé tvary je možné kombinovat i s hranami. Je však možné zachovat i oblý ráz schodiště pomocí zábradlí či samotných schodů, kdy poslední schod je protáhnut do oblouku zasahující za poslední dolní sloupek. Sami ostatně doporučujeme, v rámci bezpečnosti - která je pro nás prioritou - zaoblit jednotlivé schody, zvláště pokud se po chodech pohybují děti. A pokud jde o menší děti, je možné doplnit schodiště vrátky, která lze samozřejmě použít i na obloukové schody, aniž by jakýmkoliv způsobem narušily elegantní design schodů.

Co se týče materiálů, je možné zhotovit točitá schodiště klasicky v celodřevěné variantě nebo i v kombinaci s nerezovými prvky či sklem. Nabízíme širokou škálu možností. Točité schody je vždy jedinečné podle interiérových dispozic a vašeho přání.

Více o průběhu samotné výroby schodiště a co vše je před tím potřeba udělat.

Orientační ceník

Náhled Popis Orientační cena
Dřevěné obloukové schodiště v kombinaci s nerezem (včetně dopravy i montáže)
Více informací o realizaci
od 295 000,- Kč
Mám zájem o schodiště

Reference