Příslušenství

Výběr schodiště není vůbec tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přichází úleva, když vyberete ten správný typ, materiál i zábradlí, které vyhovují všem vašim požadavkům, ať už bezpečnosti, komfortu či vkusu, a schodiště konečně stojí na místě.

Jak na údržbu?

O schodiště je však nutné se pečlivě starat. Prach odstraníte pomocí vysavače, kterým lze vysávat dřevěné plochy, ale buďte velmi opatrní s vodou, protože by dřevo mohlo zvlhnout a poškodit se.

Dřevo je materiál, který reaguje na teplotní i vlhkostní změny, proto se vyvarujte přílišným výkyvům. Samozřejmě se snažte nevnášet na schodiště nečistoty. Životnost prodloužíte používáním prostředků na ošetření schodišť.

Kdy schodiště čistit?

Schodiště je vhodné vyčistit vždy, když bude znečištěné nebo před provedením údržby či obnovy laky, oleji či jinými prostředky. Můžete si příčíst návody, jak čistit olejované nebo lakované schodiště.

Přibližně jednou za čtvrt roku doporučujeme použít parketové mýdlo, což je směs přírodních olejů a přírodních vosků. Mýdla, které nabízíme, obsahují pouze přírodní suroviny a předávájí tak vaším schodům vyživovací hodnotu. Podrobné informací o nabízených parketových mýdlech naleznete v sekci Ke stažení.
Pokud byste chtěli parketové mýdlo u nás objednat, napište nám e-mail nebo volejte na 603 810 778.

Dlouhodobě spolupracujeme se značkou ROSNER (více informací).

Rádi vám poradíme s údržbou a výběrem čisticího prostředku, který se hodí pro vaše schody.

Kontaktní formulář